Anasayfa » PÜF NOKTALARI » Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
badem yağının cilde faydaları
badem yağının cilde faydaları

Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Badem, insan sağlığı açısından mucizeler yaratan bir besindir. İçeriğinde barındırdığı E vitamini, yağlar ve proteinler sayesinde pek çok hastalığın, normalden çok daha kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır. Bu mucizevi besin, ülkemizde genel olarak kuruyemiş olarak tüketilmektedir. Ancak bademin faydalarını görmek adına sadece kuruyemiş olarak kullanılması şart değildir. Çünkü cilt ve saç bakımı için yağı da kullanılabiliyor. Bu yağın tatlı ve acı olmak üzere iki çeşidi vardır. Bunlardan tatlı badem yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Peki, bu faydalar nelerdir?

Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem yağı, aromaterapilerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü bu yağ, hemen her cilt tipi için uygundur. Ayrıca badem yağı, bebek cildinde kullanılmak üzere üretilen pek çok ürünün de içeriğinde yer almaktadır.

badem yağının cilde faydaları
badem yağının cilde faydaları

Deriyi Daha Sağlıklı Hale Getirir

Badem yağının cilde faydaları arasında en önemlisi, deriyi sağlıklı bir hale getirmesidir. Çünkü bu yağın içerisinde cilde faydalı A,B ve E vitaminleri bulunmaktadır. Badem yağı, içeriğindeki vitaminler sayesinde derinin nemlenmesini sağlar. Bunun yanında gözeneklerin kapanmasına neden olmadan hızlı bir şekilde emilir. Sonuç olarak bu yağ cilt bakımı için düzenli olarak kullanıldığında; cilt parlaklık kazanır, cildin nem dengesi sağlanır, tahriş olan ciltler onarılır ve çatlaklar giderilir.

Göz Altında Oluşan Siyah Halkaları Giderir

badem yağının cilde faydaları
badem yağının cilde faydaları

Eğer göz altınızdaki siyah halkalardan şikâyetçiyseniz, bir an önce badem yağı kullanmaya başlamalısınız. Çünkü bu yağ; göz altındaki siyah halkaları giderir ve çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlar. Bunun için her gece uyumadan önce göz altlarınıza badem yağı sürebilirsiniz. En iyi sonuç için bunu en az iki hafta boyunca uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yaşlanma Etkilerini Geciktirir

Badem yağının cilde faydaları arasında ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini geciktirmesini de sayabiliriz. Çünkü bu şifalı yağ, deri hücrelerinin yenilenmesini ve cildin canlanmasını sağlar. Bu da çok daha sağlıklı, genç ve taze görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sedef ve Egzama İçin Etkili Bir Solüsyondur

badem yağının cilde faydaları
badem yağının cilde faydaları

Sedef ve egzama gibi cilt problemleri, kaşıntı ve yanma hissine neden olabilirler. Ancak düzenli olarak badem yağı kullanmak, bu rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur. Badem yağını sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara karşı kullanmak için; 2 yemek kaşığı badem yağı, 5 damla lavanta yağı, 3 damla kadar E vitamini ve 5 damla Alman papatya yağı karıştırılarak günde birkaç kez uygulanmalıdır. Bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda cilt problemlerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Hakkında Bolwebce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7.000 ABONE ARASINA KATIL!..

ÜCRETSİZ ABONE OL, ANLIK HABERİN OLSUN