Anasayfa » SAĞLIK » En Etkili Göbek Eritme Hareketleri
göbek eritme hareketleri
göbek eritme hareketleri

En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

Göbek bölgesinde biriken ve en sıkı diyetle dahi çok zor eriyen yağlar, pek çok insan için ciddi bir sorundur. Bu bölgedeki yağların erimemesinin nedeni genellikle spordan uzak bir yaşam tarzıdır. Çünkü belli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak için diyet yanında ekstra çaba göstermek gerekmektedir. Bu nedenle göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için  göbek eritme hareketleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Göbek bölgesindeki yağların erimesi ve bu bölgenin daha sıkı bir görünüme sahip olması için bazı egzersizlerin uygulanması gerekiyor. Ancak bu egzersizlerin hangileri olduğu konusuna geçmeden önce göbek bölgesi neden yağlanır sorusuna yanıt vermek faydalı olacaktır. Kanımızdaki şekeri kontrol altında tutan hormonun önemi çok büyüktür. İnsülin adı verilen bu hormonun değerlerinde bozulmalar meydana gelmesi sonucunda kandaki şeker seviyesi de bozulur. Bu da bel ve göbek bölgelerinde yağlanmaya neden olur. Peki, göbek eritme hareketleri hangileridir?

Göbek Eritme Hareketleri

Esneme Hareketi

göbek eritme hareketleri
göbek eritme hareketleri

Göbek bölgesindeki yağların erimesi için öncelikli olarak dengeli beslenmeniz gerekmektedir. Ancak evde göbek eritme hareketleri yaparak da bu bölgedeki yağları eritebilirsiniz. Bunun için yapılabilecek egzersizlerin başında esneme hareketi gelmektedir. Esneme hareketine başlarken bacaklarınızı iki yana doğru açın ve kendinizi zorlayarak öne eğilmeye çalışın. Her iki bacağınızı ellerinizle tutun ve kalkın. Bunu 10 kez tekrarlamalısınız.

Plank Hareketi

göbek eritme hareketleri
göbek eritme hareketleri

Plank hareketi, göbek eritme için başvurulan en etkili egzersizlerden birisidir. Dışarıdan bakıldığından oldukça basit görünen bu hareket, aslında oldukça zorlayıcıdır. Bu hareketi ilk denemenizde 30 sn’den fazla yapamayabilirsiniz. Bu gayet normaldir. Bu nedenle aralarda 15 saniye kadar dinlenebilirsiniz. İlerleyen günlerde ise 30 saniyelik süreyi 1 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz.

Yana Eğilme

Göbek eritme egzersizleri arasında yana eğilme hareketini de sayabiliriz. Yana eğilme hareketi için öncelikle oturun ve bir kolunuzu kaldırın. Ardından kaldırdığınız kolunuzun ters istikametine doğru eğilin ve sonrasında aynısını diğer taraf için de yapın. Bu hareketi 30’ar kez 3 set halinde yapabilirsiniz.

“V” Duruşu

Göbek eritme hareketleri arasında en etkilisi “V” duruşudur. Bu hareketi yapabilmek için öncelikli olarak ağırlık kalçanıza gelecek şekilde oturun ve ellerinizi yere paralel bir şekilde uzatın. Ardından bacaklarınızı kaldırın ve bu şekilde tam 1 dakika bekleyin. Dinlenmenizin ardından bu hareketi 3 kez tekrar edebilirsiniz.

Ayaklı Mekik Hareketi

göbek eritme hareketleri
göbek eritme hareketleri

Ayaklı mekik hareketi için sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı kaldırın, ellerinizi ensenizde bağlayın. Ardından bacaklarınızı dizlerinizden kırıp kaldırın. Ancak bu hareketi yaparken bacaklarınızı sabit tutmayın ve bacaklarınızı dizlerinizden kırıp kaldırın. Ayaklı mekik hareketi göbeğinizi sıkıştırır ve yağ yakımını hızlandırır.

Hakkında Bolwebce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7.000 ABONE ARASINA KATIL!..

ÜCRETSİZ ABONE OL, ANLIK HABERİN OLSUN