Anasayfa » SAĞLIK » Göbek yağları nasıl erir? Göbek yağlarından kurtulma yolları nelerdir?
Göbek yağları nasıl erir, göbek yağlarından kurtulma yolları nelerdir
GÖBEK YAĞLARI NASIL ERİR

Göbek yağları nasıl erir? Göbek yağlarından kurtulma yolları nelerdir?

Karın bölgesindeki göbek yağları açısında şikayetçi olanlar çeşitli diyet yollarına başvurmakla birlikte neredeyse denemediği diyet kalmıyor denilebilir. Aslına bakarsanız kendinizi hiçbir şey yemeden göbek yağlarından kurtulma yollarını bulmalıyım diyerek şartlandırmamalısınız. Zaten bu şekilde bir bakış açısı ile göbek yağlarını eritme diyeti diyet yapmak ve sağlıklı kilo vermek mümkün değildir. Yapmanız gereken oldukça basit, bazı gıdaları tüketip göbek yağları ile kısa zamanda vedalaşmak için istikrarlı olmak…

Göbek yağları ciddi risk teşkil ediyor

Günlük beslenme listenize bu besinleri ekleyin ve vücudunuzdaki göbek yağları erimesini hızlandırın. Unutmayın ki, kadın-erkek, yaşlı-genç bilmeden soruna dönüşen aşırı kilo ve yağlanma birçok ciddi hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Diyetisyen, Merve Karademir’e göre, erkeklerde 102 cm, kadınlarda 88 cm’den fazla karnı olanlar riskli bir yaşam sürmektedir. Yağlanmanın göstergesi olan bu durum doğrudan kalp hastalıkları, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ve felç gibi sorunlara yol açmaktadır. Ayrıca, son zamanlarda yapılan araştırmalar unutkanlık, metabolik sendrom, osteoporoz ve kanser gibi hastalıkları oluşturduğunu da kanıtlamıştır:

Göbek yağları nasıl erir, göbek yağları eritme yolları nelerdir?

Risk boyutu bu kadar fazlayken ne yapmalıyız? Tabi ki fazla kilolarınızdan biran önce kurtulmalıyız. Peki, nasıl? Fazla kilolarınızdan kurtulup, vücudunuzda ki göbek yağlarının yakılmasını hızlandıran bu 10 adet doğal gıdayı tüketerek;

#Yumurta: Sağlıklı protein yapısıyla mucizevi bir besin olan yumurta, vücut için gereken amino asitleri açısından zengindir. Sindirim sisteminin çalışmasında oldukça etkili olmakla birlikte,  kas yapısı için de oldukça önemlidir. Ayrıca, uzun süre tok tutması yanı sıra yağ yakılmasını destekleyerek göbek yağlarından kurtulmada için etkili rol oynar.

#Acı biber: Metabolizmayı, yağ yakılmasını hızlandırır. Mide ve sindirim sistemi sorununuz yoksa tüketebilirsiniz.

#Süt ve süt ürünleri: Özellikle az yağlı süt ve süt ürünleri yağ yakılmasını yüksek seviyede destekler. Kalsiyum ve protein açısından zengindir. Günde 2-3 tabak az yağlı süt ve süt ürünleri yemek sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

#Kahve: Enerji artıran kahve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Sabahları aç karnına içeceğiniz bir fincan Türk kahvesi göbek yağlarından kurtulmanız da çok önemli olacaktır.

#Greyfurt: Kan şekerini düzenler, C vitamini içeriği ile detoks etkilidir ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Yağ yakımını desteklemek amacıyla her gün 1 adet greyfurt yemek kilo vermeye de yardımcı olur.

#Badem: Protein ve doymamış yağlar açısından zengin olması, bademin yağ yakıcı özelliğine sahip olmasını sağlamaktadır. Günde 5-6 adet badem yemek bel çevresini incelik.

#Tarçın: Kan şekerini düzenler. Kan şekerinin ayarlanması yaparak vücutta yağ birikimini önlemektedir.

Göbek yağlarından kurtulmanın en etkili yolu “lifli gıdalar tüketmek”

#Yulaf: Bilmeyen yoktur, lif içeriği açısından zengin kahvaltı istiyorsanız, yulafı öğünlerinizden eksik etmemelisiniz. Lifli yapısı sayesinde tok tutar ve sindirimin sistemini destekleyerek yağ yakımı sürecini uzun sürelere çıkarır.

#Avakado: İçerdiği Omega-9 yağ asitleri sayesinde metabolizmayı hızlandırır, yağların enerjiye dönüşmesini sağlar ve yüksek lif içeriği ile tokluk hissi yaratır.

#Kepekli ekmek: Sağlıklı karbonhidrat içeriğine sahip olan tam buğday ekmeği B grubu vitaminleri açısından zengindir. Doğal lif kaynağıdır ve metabolizmayı hızlandırarak göbek yağlarını eritmekte önemli rol oynar. Bunun yanı sıra, tam buğday ekmeği beyaz ekmeğe oranla %50 daha fazla tok tutar.

Göbek yağları sizin için ciddi sorun teşkil ediyor ve zayıflamak için ille de göbek yağları eritme diyeti gibi bir arayışa girmenize gerek yok. Bahsettiğimiz bu önerileri hayatınızın düzenli bir parçası haline getirdiğinizde etkisini görüyor olacaksınız. Göbek bölgesindeki yağları eritmek için kendinizi üzmeden önce hemen uygulamaya başlamalısınız.

Hakkında @dm!n

Püf Noktaları, Sağlık, Diyet, Yemek Tarifleri, Seyahat, Kişisel Bakım, Yaşam konularını bir arada bulacağınız, Türkiye'nin ilk ve tek sosyal paylaşım sitesi olarak size fayda sağlayacak içerikler yayınlamaktayız. Sizde bize fayda sağlamak için beğendiğiniz yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7.000 ABONE ARASINA KATIL!..

ÜCRETSİZ ABONE OL, ANLIK HABERİN OLSUN