Anasayfa » PÜF NOKTALARI » Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir, Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?
hindistan cevizi yağının faydaları
hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir, Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı; tüm dünyada her geçen gün popülaritesi artan, faydaları saymakla bitmeyen bir yağ çeşididir. Bu faydalı yağın içeriğinde yer alan laurik asit sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Ayrıca yağın antibakteriyal özelliği cildi mikroplardan arındırır, saç bakımı ve ağız hijyenini tam olarak gerçekleştirir. Hindistan cevizi yağı, 24,5 derecenin altında katı halde bulunur. Hindistan cevizi meyvesinin beyaz kısmından, soğuk sıkım tekniği ile elde edilen yağın faydaları oldukça fazladır. Peki, Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları ve Kullanım Şekli

hindistan cevizi yağının faydaları
hindistan cevizi yağının faydaları

Doğal Makyaj Temizleme Ürünüdür

Katı haldeki Hindistan cevizi yağı, oldukça etkili bir makyaj temizleme ürünüdür. Sürekli makyaj yapıyorsanız bu yağı makyajınızı temizlemek için mutlaka kullanmalısınız. Özellikle kozmetik ürünlerin içeriğindeki kimyasalların neden olduğu rahatsızlıklar düşünüldüğünde, bu ve benzeri yağların önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Cilt Sağlığı İçin Faydalıdır

Hindistan cevizi yağının faydaları arasında en çok bilineni cilde olan faydasıdır. Bu özelliğini bilen kişilerin en çok merak ettiği konu ise “Hindistan cevizi yağı cilt için nasıl kullanılır” sorusudur. Cilt nemlendiricisi olarak rahatlıkla kullanılabilecek olan bu yağ, çatlak ya da nasırlaşmış topuklara direkt olarak sürülebilir.

hindistan cevizi yağının faydaları
hindistan cevizi yağının faydaları

Bunun yanında dudak nemlendiricisi olarak da kullanılabilecek olan Hindistan cevizi yağını gece yatmadan önce dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bunu bir süre devam ettirdiğinizde çatlamayan ve kurumayan sağlıklı dudaklara kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Bitlerden Kurtulmaya Yardımcıdır

Eğer bit nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, bunun için en etkili yollarından birisi de Hindistan cevizi yağıdır. Bitlerden kurtulmak için saçınızı iyice yıkayın ve 1 bardak elma sirkesini 1 bardak su içerisine ekleyin. Ardından bu karışımı saçınıza sürün. Saçınızı kuruttuktan sonra saç diplerinize Hindistan cevizi yağı sürün ve 2-3 saat kadar bekleyin. Bu işlemlerin ardından bit tarağı ile bitleri ayıklayın ve ardından duş alın.

hindistan cevizi yağının faydaları
hindistan cevizi yağının faydaları

Saç Bakımı İçin Etkili Bir Yağdır

Kuru ve yıpranmış saçlarınız için de Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının saça faydaları oldukça fazladır. Bu yağ, özellikle saçlar için saç kremi işlevi görür. Saçlarınızı nemlendirmek ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için saçlarınızın dibinden uçlarına doğru bu yağı uygulayabilirsiniz. Ardından 20 dakika beklemeli ve saçlarınızı durulamalısınız. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez uyguladığınızda saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüm aldığını fark edeceksiniz.

Hakkında Bolwebce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7.000 ABONE ARASINA KATIL!..

ÜCRETSİZ ABONE OL, ANLIK HABERİN OLSUN