Rüya Tabirleri

Rüyada Yılan Görmek Kötücüldür Ama Neden🐍

Rüyada yılan görmek, genellikle ve temel olarak gizli düşmanlığa yorumlanmaktadır. Fakat temel olarak değerlendirilse de rüyada yılan görmek yalnızca hasım olarak nitelendirilmez. Gelecek olan bir çocuk haberi, güç, kudret edinme gibi koşullarda rüyada yılan görmenin açıklamaları arasında değerlendirilmektedir.

Rüyada yılan görmek, genellikle ve temel olarak gizli düşmanlığa yorumlanmaktadır. Fakat temel olarak değerlendirilse de rüyada yılan görmek yalnızca hasım olarak nitelendirilmez. Gelecek olan bir çocuk haberi, güç, kudret edinme gibi koşullarda rüyada yılan görmenin açıklamaları arasında değerlendirilmektedir. Tabi, halk arasında genel olarak bilinen ve yorumlanan en gerçekçi hali elbette ki kin gütmek ve gizli düşmanlığı simgeler. Bazı ilmi yorumculara göre ise yılan görmek maddi ve manevi zorluların yaşanacağı günlere delalettir. Bu süreçte çevrenizde ki yakın görünen insanlara dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Rüyada yılan sokması ve saldırması biraz sıkıntılı süreçleri temsil etmekle birlikte bunlar hakkında detaylı bilgiyi size veriyor olacağız.

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir derseniz, öncelikle yakın zamanda hoşunuza gitmeyen bir takım olay veya davranışlarla karşılaşabileceğinizi söylemek gerekir. Karşınıza çıkacak bu can sıkıcı olayların sizi yıpratmasına izin vermeyin öncesinde hazırlıklı olarak daha az zarar görmenizi sağlayın. Nihayetinde yaşadığımız dünyada maalesef kötü niyetli insanlar her zaman oldu ve olmaya devam edecektir. Hatta kötülük gördüğünüz insanlar çoğu zaman en yakınınızdaki gücendiğiniz ve bir şeyler paylaştığınız insanların içinden olmaktadır. Rüyada yılan görmenin anlamı her ne kadar can sıkıcı bir durum olarak görülse de illaki gerçekleşecek gibi bir durum söz konusu değildir. Yani rüyanızda yılan gördünüz diye kötülükler ile karışılacaksınız diye kesin bir durum yoktur ama genelde gerçekleştiği düşünülürse dikkatli davranmakta fayda bulunmaktadır.

Rüyada yılan öldürmek

Rüyada yılan öldürmek iyi ve hayır içeren bir durum olarak yorumlanmaktadır. Tabirlere göre, rüyasında yılan öldüren kişi etrafındaki gizli düşmanlık besleyen kişilerden zarar görmeyecek veya göstereceği kötü davranışları bertaraf edecektir. Rüyada büyük veya küçük yılan görmek genellikle düşmanın çapına yorumlanmaktadır. Büyük yılan görmek kötücül planları fazla olan, küçük yılan görmek ise aksi olarak daha etkisizdir. Rüyada sarı, siyah ve beyaz yılan görmekte kendi içinde farklılıklar getirmektedir. Sarı yılan görmek, uzun soluklu yaşanacak olan sorunlar veya maddi kaybı işaret ederken siyah renkli yılan görmek düğün evine işarettir. Rüyada beyaz yılan görmek ise yine sıkıntılı bir süreçten geçileceğini fakat bu süreç içerisindeyken birileri tarafından yardım alınacağını gösterir. Yeşil yılan görmek ise sinsi düşmanların çevrede kol gezdiği ve zarar vermek için fırsat kolladığını işaret eder.

Rüyada büyük boy yılan görmek, eşiniz tarafından terk edilmek veya bir ilişki halindeyseniz son bulmasını gösterirken aynı zamanda hakkınızda dedikodu yapıldığını da işaret etmektedir. Büyük boyutta uzun yılan görmenin aksine kısa ve küçük yılan görmek ise, küs olunan, uzak çevreden kişiler ile küs kalınmaya devam edileceğini, görüşülmeyeceğini gösterir.

rüyada yılan kovalaması saldırması sokması ısırması
rüyada yılan kovalaması saldırması sokması ısırması

Rüyada yılan sokması, kovalaması saldırması ısırması

Rüyada yılan sokması, ısırması veya diğer bir anlamda saldırması genellikle hayra yorulmaz. Yakın çevreden ve günlük yaşam içerisinde zaman geçirilen bir arkadaş tarafından zarar görüleceğine delalettir. Bu kişilere karşı kesinlikle tedbirli davranılmalı hatta görüşülmemelidir. Rüyada birçok yılan görmek ve ortalarında kalmak ise oldukça uzun sürecek olan bir düşmanlığı simgelemektedir.

Şayet yılan kovalaması ve yılandan kaçmak tam tersi olarak hayırlı bir olaya işaret etmektedir. O zamandaki yaşanılan sıkıntıların bertaraf olacağını gösterir. Borçlu olanların borçlarından arınabileceği, küslüklerin barışa döneceği veya düşmanların yok olması gibi düşünülebilir. Fakat bazı ünlü düşünürler tarafından tam tersi olarak hayırsız durumlarla karşılaşılacağı ve işlerinin ters gideceği de yapılan yorumlar arasındadır. Saldırması görülen rüyalar arasında çok sık rastlanmasa da görenler için yine temkinli olması gerektiği anlamını işaret etmektedir. Zira akraba hasım çevresinin bu koşullar içinde genelde en başı çektiği bilinir.

Rüyada yılan yakalamak

Rüyada yılan yakalamak, karşılaşılacak bir takım tehlikeli durumlardır. Rüya gören kişinin çevresinde bulunan birtakım kişilerin canına kast etmeye yönelik haller içine gireceği veya benzer tavırlar sergileyeceği yorumlanmaktadır. Kişi evde yılan yakaladığını görmüş ise, aile bireylerine zarar verebilecek bir akrabası olduğuna, yakaladığını görüyor ise zarar verecek olan kişinin bertaraf edileceğini işaret eder. Hane içi yılan görmek hayırlı taraftan gösterilmediği için yakın akraba çevresine maksimum düzeyde dikkat etmekte fayda vardır.

Rüya sahibi olumlu anlamda aranan kişiler listesine gireceğine yorumlanmaktadır. Rüya kişinin hayatta ve işte olan başarısı olarak tabir edilir. Aynı zamanda düşmanlarını çevresinden bertaraf etmeye, kötülük yapmak isteyen kişilere rağmen dik durmaya işaret eder.

Yılan yediğini görmek ise, olumlu olarak yorumlanarak yaşamındaki başarılı bir serüveni göstermektedir. Bu başarı iş hayatındaki alacağı bir habere veya kariyer anlamında mutlu edecek bir haber olarak da nitelendirilmektedir. Bir başka bakış açısına göre kişinin her koşulda dik durmayı becerebildiği ve kötülükleri püskürtmek konusunda düzenli olarak başarı sağladığı gösterilir.

Rüyada yılanın bir şey yediğini yuttuğunu görmek

Rüyada yılanın bir şey yediğini yuttuğunu görmek olumlu şekilde yorumlanmaktadır. Örneğin, bir insan yemesi olarak düşünülebileceği gibi sık görülen rüyalar arasındadır. Canlı yılan yenildiğini görmek, hayat boyunca başarılı işlere imza atılacağını beyan etmektedir.

Rüyada yılanın gibi yaratık, solucan, balık, böcek kedi görmek

Rüyada yılan gibi yaratık görmek yani yılana benzer bir yaratık görmek, sizin bile isteye canınızı sıkmak isteyen kişilerin olduğunu gösterir. Kötü niyetli ve düşünceden yoksun olan kişiler ile irtibat halinde olduğunuza belki bu kişi hakkında fikir sahibi olduğunuzu da işaret eder.

Solucan gibi yılan görmek, iş hayatınız içerisinde yer alan birtakım kişilerin size karşı cephe aldığını ve sizi bertaraf etmeye çalışarak iş birliği yaptığını gösterebilir. Bu kişilerin kimler olduğunu tespit edip onlara karşı en güçlü savunma olarak koz vermemeyi tercih etmelisiniz.,

Balık gibi yılan görmek, yaşam alanınız içinde birtakım değişikliklerin olacağına bu değişimler karşısında hızlı aksiyon alarak olması gereken koşulları sistemli olarak sağlamanız gerektiğini gösterir. Yılan balığı görmek ise, çevrenizde gereksiz laf kalabalığı yapan ve boş konuşan insanların sayısında artış görüldüğünü işaret etmektedir.

Böcek gibi yılan görmek, hayırlara vesile demektir. Güzel haberler alınacağına mutlu ve huzurlu bir süreçten geçileceğini gösterir. Bereketli bir yaşam sürüleceğini fakat kısa zamanda birtakım tartışmalara maruz kalınacağını da gösterebilmektedir. Yeni bir iş teklifi alabilir ve varlık içinde bir yaşam sürdürebilirsiniz. Hatalar yapıldıysa mevcut hataların düzeltileceğine ve sorunlardan uzaklaşılacağını da gösterebilmektedir.

Kedi gibi yılan görmek, yine benzer bir durumda para kazanmanın daha rahat olduğu bereketli ve bolluk içeren bir döneme girileceği yorumlanır.

rüyada yılan ile savaşmak boğuşmak kavga etmek yakalamak
rüyada yılan ile savaşmak boğuşmak kavga etmek yakalamak

Rüyada yılan ile boğuşmak, savaşmak, kavga etmek

Rüyada yılan ile boğuşmak, savaşmak, kavga etmek çokça görülenler arasında olup bunların yanı sıra oynamak, uğraşmak, arkadaş olmakta görülebilmektedir. Tüm bunlar kendi içinde değişik anlamlara işaret edilmektedir.

Yılanla kavga etmek, gizli veya  bilinen bir düşman ile kısa zaman içinde laf dalaşına girileceği hatta büyük bir kavga ortamında olunabileceğini de göstermektedir. Bu düşman tarafından maddi veya manevi zarar uğratılma durumu da söz konusu olmaktadır.

Yılanla boğuşmak, boğuştuğunu görmek güçlü bir düşman tarafından kavga içine sürükleneceğini ve bu kavga içerisinden rüya sahibinin kendi isteği ile ayrılacağını gösterir. Kavgadan ayrılmak bir anlamda yenilgi olarak görülse de bir anlamda zarar görmeme psikolojisinden kaynaklı olacağı düşünülebilir. Savaşmak ise tıpkı boğuşmak ile aynı sonuçta yorumlanmaktadır.

Yılanla oyun oynamak, sıkıntılı bir dönemde geçildiğini fakat bu sıkıntıların artık son bulacağını gösterir. Hayırlı haberler alınacağını, düşmanlarını püskürteceğini ve onlardan zarar görmeyeceğini işaret eder. Maddi anlamda kazanç sağlanacağını veya mevcut borçların biterek bereketli olacağı yönünde de yorumlanmaktadır. Bazı kişiler tarafından yılan yavrusu ile oynamak olarak da görülmektedir.

Bu badireler içerisinde rüya sahibi yılanı ile bulunduğu koşul içerisinden galip gelerek ayrılırsa iyiye işaret edildiğini gösterir. Düşman ne kadar güçlü ve yenilmesi zor ise galibiyet elbette ki bir o kadar keyifli olacaktır.

Rüyada birinin yılan tarafından ısırıldığını öldürüldüğünü görmek

Rüyada birinin yılan tarafından ısırıldığını veya öldürüldüğünü görmek, kötü haber alınacağını göstermektedir. Bu haberin beklenen veya beklenmeyen  taraftan gelebileceği gibi hiç umulmadık bir zamanda yaşanabilir. Bu durum karşısında sakin kalmak ve aşırı tepki gösterip süreci daha da zor koşullara sürüklememek gerekir. Keskin sirke küpüne zarar diyerek sakinliğini korumak kişi için en hayırlı davranış biçimi olacaktır.

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir denildiğinde, her ne kadar can sıkıcı bir şey olsa da maalesef ki çokta hayra yorulmaz. Rüya sahibi gördüğü rüya karşısında temkinli davranmalı ve düşmanlarına karşı önlem almalıdır. Diyanet tarafından da benzer yorumlar yapılıyor olup sonuç genelde aynı olmaktadır. Yalnız bunlar rüyanın kesinlikle yaşanacağı anlamı taşımaz. Rüyada yılan sokması, saldırması en can sıkıcı durumları yaşatıyor olabileceği gibi yılandan kaçmak veya kovalamak iyiye işaret edebilmektedir. Rüyanızda bir gün kedi görürseniz onun içinde detaylı bilgi ediniyor olabilirsiniz…

Rüyanı bizimle paylaş ücretsiz yorumlayıp sana gönderelim…

Bolwebce

Bolwebce uzun yıllardır siz değerli ziyaretçilerimize çeşitli ve popüler konularda ücretsiz bilgi aktarımı sağlamaktadır. Aklınıza takılan tüm soruları yorumlar alanından bizimle veya diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede bilgi paylaşınca çoğalır ve bu sürece sizlerde katkı sağlamış olursunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu